Négy pont Hozzáadás a gyűjtőhöz

Ajánlja a cikket? A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
| 2006-03-08 |

A két megyei csapat összesen négy pontot szerzett idegenben a futsal NB I-ben: az Első Beton Abonyban nyert, míg a Legrand-Szentes az Aramis vendégeként ikszelt.
Abony–Első Beton 4–7 (2–4)
Abony, 100 néző. Vezette: Guta, Némethi.
Első Beton: Tihanyi – Németh L., Fekete, Csúri, Tóth A. Csere: Brinszky, Rácz, Puskás, Kovács P., K. Tóth, Balog. Edző: Szabó Zsolt.
A szegedi gólszerzők: K. Tóth (2), Tóth A., Csúri, Balog, Brinszky, Tihanyi.

Két gyors kontra – két hazai gól. Mégsem volt különösebb gond a Beton játékával, mert 0–2 után végre már a helyzeteket is értékesítették a szegediek. A szünetig sikerült a fordítás, viszont úgy tűnik, a csapat egyik válogatottja, Brinszky térdsérülés miatt hosszabb időre kidőlt a sorból. A hazai együttes a második félidőben 5–2 után lehozta hálóőrét, ám 5–4-et követően K. Tóth és a kapus Tihanyi (!) is betalált.
Szabó Zsolt: – Küzdelmes, jó iramú meccsen javuló játékkal végre már idegenben is nyerni tudtunk.

Aramis–Legrand-Szentes 4–4 (1–3)

Budafok, 150 néző. Vezette: Berta, Forgács.
Legrand-Szentes: Kovács K. – Koncz Zs., Kerepeczky, Varga R., Szarvas. Csere: Jerney, Szabó Á., Ábel, Varga Zs., Bíró (kapus). Játékos-edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Szarvas (2), Szabó Á., Ábel.
Kiállítva: Komáromi.

A Szentes U21-es gárdája megadta az alaphangot: felkészülési mérkőzésen 8–4-re legyőzte az Aramis gárdáját. A vendég fiatalok parádés hangulatot teremtettek Budafokon, a Legrand pedig 3–0-ra elhúzott. Az Aramis a folytatásban 25 (!) percen keresztül vészkapussal játszott, és ezt a szentesi Ábel (4–3-as vendégvezetésnél), valamint Szabó Á. (4–4-nél) is kihasználhatta volna, de a lehetőséget mindketten elkapkodták. A szentesi pontszerzés így is bravúr.
Koncz Zsolt: – Értékes pontot szereztünk idegenben a tavalyi bajnok ellen.

További eredmények: Miskolc–Berettyóújfalu 6–12, Vasas-Dupont–Siklós 6–1, Csömör–Cső-Montage 7–4, Gödöllő–Kanárik 6–4.

12. Abony 15 1 1 13 62 – 141 4

Az NB II-ben: Első Beton II.-Fehér Trans–Pécs 1–3, Békéscsaba–Universitas Szeged 6–2, Debrecen–Törökszentmiklós 8–10. Az állás: 1. Békéscsaba 28, 2. Pécs 19, 3. Törökszentmiklós 17, 4. Debrecen 13, 5. Első Beton II-Fehér Trans 11, 6. Universitas Szeged 7 ponttal.

Támadók

Hetek óta kiváló formában van a szegedi támadó, K. Tóth Gyula. Négy bajnoki meccs, hat gól – ez a tavaszi mérlege eddig. Ezúttal a csapat legjobbja volt, hiszen fontos találatokat szerzett.
A szentesieknél Szarvas Zsolt volt az, aki a sok remek teljesítmény közül kiemelkedett. Nemcsak a gólszerzésből vette ki a részét, hanem a védekezésben is kiválóan segített.