Második a Szentes

Ajánlja a cikket? A hét legnépszerűbb cikkei a látogatók szavazatai alapján
| 2006-02-22 | Mádi József

A Szentes nyert, az Első Beton kikapott a futsal NB I legutóbbi, idegenben megvívott meccsén.

Nyomtatható változat
Cikk küldése e-mailben
A heti legnépszerűbb 10 cikk
Vasas-Dupont–Legrand-Szentes 3–6 (2–2)
Budakalász, 50 néző. Vezette: Strehó, Berta.
Szentes: Bíró – Tóth Cs., Kerepeczky, Keller, Geleta. Csere: Koncz, Jerney, Szabó Á., Ábel, Dékány, Varga Zs., Varga A. (kapus). Játékos-edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Ábel (3), Kerepeczky (2), Geleta.
Kiállítva: Huszár (Vasas).

Rengeteg egyéni és taktikai hiba jellemezte a végül győztes Szentes játékát. A népes szurkolótábor által támogatott Legrand jobb hajrájának és a csapategységnek köszönhette a sikerét. A hazai gárda 4–3-as hátrányban lehozta kapusát, ám ezt Kerepeczky egy egészpályás góllal, majd Ábel indítás után használta ki.
Ábel és Puskás

Két támadó felfogású játékos érdemelte ki a megyei csapatoknál a legjobbnak járó titulust. A Szentesből Ábel Péter végre ismét gólerősen és fegyelmezetten focizott, míg a szegedi Puskás Csaba – aki sorrendben másodszor érdemelte ki a titulust – a múlt heti teljesítményét is felülmúlta: gólt ugyan nem szerzett, de a mezőnyben rendkívül hasznos volt.

Koncz Zsolt: – A csapat a győzelmet törzsszurkolónk névnapjára ajánlja.

Berettyóújfalu–Első Beton 6–4 (3–0)
Berettyóújfalu, 300 néző. Vezette: Forgács, Márton.
Első Beton: Tihanyi – Fekete, Kovács P., Mahler, K. Tóth. Csere: Rácz, Puskás, Németh L., Tóth A., Brinszky. Edző: Szabó Zsolt.
A szegedi gólszerzők: K. Tóth (2), Kovács P., Tóth A.

Megilletődötten kezdett a Beton, amely egy félidőnyi előnyt adott ellenfelének. A szünet után már jobban teljesítettek a vendégek, feljöttek 4–2-re, majd 5–4-re, de túl nagy volt a hátrányuk ahhoz, hogy a maguk javára fordítsák a mérkőzést.

Szabó Zsolt: – Nagy egyéni hibák miatt kaptunk ki egy motiváltabb, de nálunk nem jobb ellenféltől.
További eredmények: Siklós–Miskolc 5–3, Abony–Cső- Montage 4–14, Aramis–Kanárik 4–4, Csömör–Gödöllő 3–6.

*A Siklóstól három pont levonva.
Az NB II-ben: T. Hús Domaszék–Első Beton II-Fehér Trans 8–11, Universitas Szeged–Pécs 3–4, Békéscsaba–Törökszentmiklós 7–4, szabadnapos: Debrecen. Az állás: 1. Békéscsaba 22, 2. Pécs 16, 3. Debrecen 13, 4. T. Hús Domaszék 9, 5. Első Beton II.-Fehér Trans 8 (38–46), 6. Törökszentmiklós 8 (48–65), 7. Universitas Szeged 1 ponttal.