Balszerencsés Szentes
 A Szeged vereséggel felérő döntetlent ért el Szolnokon

| 2005-12-19 | Szélpál László

A férfi vízilabda OB I idei utolsó fordulójában a Legrand-Szentes otthonában kapott ki a Fraditól (6–8), míg a négy közé kívánkozó Szeged Beton Szolnokon csak döntetlent (9–9) ért el.
Legrand-Szentes–Betonút-FTC 6–8 (2–2, 1–2, 2–1, 1–3)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 400 néző. Vezette: Kosztolánczy, Petik.
Szentes: HORVÁTH T. – Szabó N. 1, TORDAY 2, Németh D., Juhász Zs. 1, Plézer, VÍGH R. 2. Csere: Józsa, Döbrössy, Szabó T. Edző: Berki András.
FTC: BAKSA – Katonás, BINDER 2, Létay 1, WESZELOVSZKY 3, Monostori, Ferkó. Csere: Muniudisz 1, Báhidy, Takács, Gulyás, Süveges, Nitsovits 1. Edző: Bíró Attila.
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 11/5. Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1.

Az első három negyedben a házigazdák fegyelmezetten pólóztak, maximálisan betartották a taktikai utasításokat. Huszonnégy perc játék után teljességgel megjósolhatatlan volt, melyik gárda lesz a győztes.
Csakhogy elérkezett a negyedik negyed, amelynek az elején mindjárt ötméterest dobhatott a Legrand. Juhász Zsoltnak balszerencséje volt, a felső léc alsó széléről a képzeletbeli gólvonalra pattant a labda. Bezzeg a másik oldalon! A vendégek büntetőjét az exszegedi Weszelovszky végezte el, a kapufáról kivágódó labdája Horváth kapus tarkójáról pattant vissza a hálóba... De nem csak ezen múlott a szentesiek pontszerzése. Kétszer is súlyosat hibáztak, a Fradi pedig van annyira jó és rutinos együttes, hogy ezeket könyörtelenül megbüntette, 6–8.

Berki András: – Fejben veszítettünk, rutinosabb játékkal nyerhettünk volna.

Nem a kapuson múlott

A Legrand-Szentesi VK legjobbja Horváth Tamás volt a Fradi ellen. „Az első két negyedben olyan jól védekeztek a srácok, hogy szinte nem is kellett védenem. Aztán ahogy elkezdtünk kicsit fáradni, úgy lett több lyuk a védekezésünkön, ekkor már nekem is jóval több dolgom akadt. Úgy érzem, pontot érdemeltünk volna" – nyilatkozta a kiváló hálóőr.

Szolnoki VSC–Szeged Beton 9–9 (0–2, 4–3, 2–2, 3–2)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szolnok, 200 néző. Vezette: Dodog, Madarasi.
Szolnok: Gárdonyi – RIDZYK 3, BELL 3, Pataki 1, Babay, Hangay R., BALOGH 2. Csere: Balog, Mohi, Tankó, Broome. Edző: Lukács Dénes.
Szeged: Barát – Mészáros, Kádár, KOMLÓSI 2, Vukanics 1, Hosnyánszky 1, LEHMANN 3. Csere: Varga P. 1, Molnár P., Tóth L. 1. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 9/6, ill. 7/1.

Tökéletesen tisztában voltak azzal a szegediek, amelyik csapat a négy közé szeretne kerülni, az Szolnokon nem veszíthet pontot. Márpedig a Betonnak ez a célja. Nem várt a gárdára könnyű feladat, pár hete a Vasas is csak egy góllal tudott nyerni a Damjanich-uszodában. A kénes termálvízben rettenetesen csúszott a labda, nem úgy tapadt az ember kezébe, mint máskor.

Az első negyedben ebből nem származott kára a Szegednek, mert amellett, hogy jól védekezett, Lehmann révén elöl is hatékonynak bizonyult. Sőt Komlósi bombájával 3–0-ra elhúztak a betonosok. Mégsem sikerült nyerni... Pedig a harmadik negyed közepén megint megvolt a háromgólos különbség (4–7), ami öt perccel a végső dudaszó elhangzása előtt újra csak kialakult (6–9). Csakhogy a részrehajló játékvezetők ekkor már Mészárost és Hosnyánszkyt ütésért(?) cserével végleg kiállították, arról nem is beszélve, hogy a hazaiak a záró negyed majdnem mindegyik támadását előnyben játszhatták. Ridzykék éltek a lehetőséggel, 17 másodperccel a meccs vége előtt kiegyenlítettek, 9–9. A hátralévő idő már kevésnek bizonyult a Szegednek a győzelem megszerzéséhez. Vereséggel felérő döntetlen...

Gyöngyösi András: – Sok mondanivalóm lenne, de inkább hallgatok. Annyit azért megjegyeznék, furcsa, hogy egy Fradinál dolgozó edző vezeti a meccsünket, aki nem feledkezett el arról, hogy az FTC trénere.

Lehmann három gólja

Kötelező lett volna Szolnokon nyernie a Szegednek. A fájó ikszről legkevésbé Lehmann István tehet, aki három, méghozzá fontos három gólt szerzett. Most ez is kevésnek bizonyult, de ez nem befolyásolja döntésünket: őt választottuk a csapat legjobbjának.
További eredmények: OSC-Kaposvár–Vasas 5–19, Újpest–Eger 9–9, BVSC–Donimo-BHSE 6–19.

1. Domino 8 8 – – 129 – 62 16
2. Vasas 8 7 – 1 114 – 58 14
3. Eger 8 6 1 1 116 – 79 13
4. FTC 9 6 – 3 105 – 68 12
5. Szeged 8 5 1 2 94 – 60 11
6. Újpest 8 5 1 2 89 – 72 11
7. Szolnok 8 3 2 3 75 – 84 8
8. Pécs 7 2 – 5 50 – 73 4