Csúri miskolci ötöse

| 2005-12-14 | Mádi József

A futsal NB I őszi zárófordulójában a szegedi Első Beton Miskolcon győzött, míg a Szentes találkozója ugyan elmaradt, de a három pontot a fegyelmi tárgyalás után a Legrand kapja majd meg.
Miskolc–Első Beton 6–12 (3–4)
Miskolc, 50 néző. Vezette: Szabó II., Némethi.
Első Beton: Halász – Csúri, Brinszky, Szentágotai, Németh L. Csere: Tihanyi (kapus), Fekete, Kovács P., K. Tóth, Balog, Puskás, Pataki. Edző: Szabó Zsolt.
A szegedi gólszerzők: Csúri (5), Brinszky (3), Kovács P. (2), Fekete, Pataki.

A szegediek állandó mumusa a Miskolc: a Beton a nála gyengébbnek tartott ellenféllel szemben mindig megszenvedett. Ennek szellemében két kontrából 2–0-ra elhúztak a hazaiak. A Beton egyenlített, és a szünetre annak ellenére előnnyel vonult, hogy a borsodiak még 3–2-re is vezettek. A második félidő Csúri gólerőssége révén már igazi vendéggálát hozott, hiszen a szegedi gárda már 11–4-re is elhúzott.
Szabó Zsolt: – Gratulálok a csapatnak az őszi szerepléshez, bízom a még jobb tavaszi folytatásban.

Legrand-Szentes–Siklós
A találkozó elmaradt, mert a Siklós nem érkezett meg. A fegyelmi tárgyalás után a mérkőzés három pontját 3–0-s gólkülönbséggel a vétlen Szentes kaphatja meg, és a tavaszi visszavágót is a Legrand rendezheti.
További eredmények: Csömör–Aramis 5–6, Gödöllő– Abony 12–3, Kanárik–Vasas-Dupont 8–5, Cső-Montage–Berettyóújfalu 6–3.

12. Abony 11 1 1 9 44 – 96 4

Az NB II-ben: Debreceni Egyetem–Békéscsaba 3–4, Törökszentmiklós–Első Beton II.-Fehér Trans 11–9, Pécs–Temesvári Hús Domaszék 9–1, szabadnapos: Universitas Szeged.

Harmadszor a legjobb

Remek igazolása volt az Első Beton csapatának Csúri Csaba. A játékos húzóembere a szegedi gárdának, ezt gólokkal bizonyítja, ráadásul már a válogatottnál is figyelembe veszik. Ezúttal Miskolcon ötször volt eredményes.
– Eddigi pályafutásom során tétmeccsen még sosem szereztem öt gólt. Az első szabadrúgásból esett, a többi pedig akcióból – nyilatkozta a Beton miskolci legjobbja, aki már harmadszor iratkozott fel erre a listára.