Szentesi diadal
 Ma 18 órakor: Hungerit-Top Cop–Dunaújváros

| 2005-11-19 | Szélpál László

A többi csapat már az elmúlt vasárnap letudta a negyedik fordulót, a Legrand-Szentesi VK és a BVSC viszont csak tegnap délután ugrott a ligeti uszoda vizébe.
Legrand-Szentes–BVSC 8–5 (1–1, 3–2, 2–2, 2–0)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Rüll, Kásás Z.
Szentes: HORVÁTH T. – SZABÓ N. 3, Torday 2, Németh D. 1, JUHÁSZ ZS. 2, Vígh R., Plézer. Csere: Gábor, Döbrössy, Szabó T. Edző: Berki András.
BVSC: Laboncz – Krist, Ambrus, Balatoni 2, Simon, Németh Zs., PERSELY 2. Csere: Kaszper, Szűcs, Zsoldos, Fábry 1, Szabó G. Edző: Vincze Balázs.
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 9/3. Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1.

A többi csapat már az elmúlt vasárnap letudta a negyedik fordulót, a Legrand-Szentesi VK és a BVSC viszont csak tegnap délután ugrott a ligeti uszoda vizébe. Mindkét gárda két-két ponttal rendelkezett, ennek megfelelően nagy volt a tét: amelyik nyer az egyrészt meglép a másiktól, másrészt pedig felzárkózik a középmezőny elejére. A hazai környezetben szereplő szentesiek számítottak valamivel esélyesebbnek, de a vasutasok is a két pont megszerzésének reményében utaztak a Kurca partjára.

Ahogy a korábbi meccseket, ezt sem kezdte jól a Szentes. Kimaradtak a helyzetek, vezetett a BVSC, de Szabó N. 9 méterről hatalmas bombával egyenlített. A középső két negyedben felváltva ítéltek a csapatok javára a játékvezetők, abban sem volt különbség, hogy a fórokat egyformán értékesítették a felek, 6–5. A záró nyolc perc viszont már csak a Legrandról szólt: Torday és Juhász Zs. akciógólja véglegesen döntött a pontokról, 8–5.

Berki András: – Annak köszönhetjük a megérdemelt győzelmünket, hogy sikerült megakadályozni a BVSC-t lefordulásaiban, és csapategységben felülmúltuk vetélytársunkat.

12. Neptun 4 – – 4 20 – 67 0

Ma 18 órakor a ligeti uszodában rangadóval folytatódik a legjobb négy együttes részvételével a női OB I második szakasza. A Hungerit-Top Cop Security-Szentesi VK a címvédő Dunaújvárosi Főiskolát látja vendégül. Szremkó Krisztináék már évek óta szeretnék legyőzni Primászékat, de eddig mindig közbejött valami. Most megint megpróbálják.

A mezőny legjobbja

Egyértelműen Szabó Nándor tette a legtöbbet a Szentes győzelméért, a mezőny fölé nőtt teljesítményével. Pedig a centert az ellenfél védői ütötték, verték, mégis szerzett három gólt. Arról nem is beszélve, hogy többször szerelt, labdát szerzett.