Hibátlan a Szentes

| 2005-10-10 | Szélpál László

A női vízilabda OB I hétvégi fordulójában ismét hozta a kötelező győzelmet a Hungerit-Top Cop Security-Szentesi VK. A részlehajló bírói tevékenység ellenére magabiztos, kilencgólos győzelmet arattak Sipos Editék az OSC otthonában.
OSC-Cemeleg–Hungerit-Top Cop 9–18 (3–8, 2–5, 1–3, 3–2)
OB I-es női vízilabda-mérkőzés. Budapest, Hajós uszoda, 50 néző. Vezette: Rüll.
OSC: Klimenko – Tiba 3, Pataky, Men-
czinger, Kotsidou 1, KISTELEKI O. 3, Szentkereszti 1. Csere: Móra (kapus), Boros, Kabok 1, Hegybányai, Kőhalmi, Bede, Tankó. Edző: Becsey Péter.
Szentes: Döme – Sipos 3, Huszka 1, MOLNÁR A. 3, Szremkó 1, TÓTH A. 3, DUNDERSKI 2. Csere: Brezovai (kapus), Szabó X. 2, Dalmády Sz., Dalmády P. 2, Pengő, Hevesi, Berak 1. Edző: Kocsis István.
Gól – emberelőnyből: 15/5, ill. 6/1. Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.

Esze ágában sem volt borulni a papírformának, a legutóbbi évad ezüstérmese, a Szentes a harmadik negyed közepéig jól, eredményesen pólózott. Ki tudja, miért, Rüll játékvezető ekkor megsajnálta a fővárosiakat, onnantól kezdve ugyanis a vendégek szinte végig emberhátrányban játszottak. Sorozatban pontozódtak ki a hungeritesek (Huszka, Tóth A., Sipos), így viszont már nehézzé vált nemhogy növelni az amúgy tetemes előnyt, hanem egyáltalán gólt szerezni, 9–18.
További eredmények: Domino-BHSE Polo–Dunaújvárosi Főiskola 13–11, Eger–BVSC 3–13, Kecskemét–Győr 6–12.

1. Dunaújváros 4 3 – 1 87 – 30 6
2. Domino 3 3 – – 63 – 21 6
3. Szentes 3 3 – – 50 – 19 6
4. Győr 4 2 – 2 30 – 66 4
5. BVSC 3 1 – 2 30 – 40 2
6. Kecskemét 3 1 – 2 16 – 45 2
7. Eger 3 – – 3 14 – 31 0
8. OSC 3 – – 3 19 – 57 0