Második lett a Szentes
 Ötödik bajnoki címét szerezte meg a Dunaújváros

| 2005-05-27 | Mádi József

A záró periódusban még inkább ráhúzott a Dunaújváros, amely ekkor már egyértelműsítette, hogy a végén ezen a napon is jobb volt az ellenfelénél. A címvédő gárda az egész bajnokságot pontveszteség nélkül játszotta végig, és hiába állt közel a Szentes a barvúrhoz, összességében megérdemelten végzett a hazai női póló élén a Dunaújváros.
Hungerit-Szentes–Dunaújváros 8–11 (3–0, 2–2, 3–6, 0–3)
OB I-es női mérkőzés, döntő, második találkozó. Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 300 néző. Vezette: Juhász, Dodog.
Szentes: DÖME – Győri, Sipos 1, KISTELEKI 2, MOLNÁR A. 3, Tóth I. A., SZREMKÓ 2. Csere: Dalmády, Hegedűs, Huszka. Edző: Kozák László.
Dunaújváros: Tóth A – Szűcs, Benkő 1, ZANTLEITNER 2, Bódi, PRIMÁSZ 3. Csere: BUJKA 3, Brávik, ERDŐS 2. Edző: Mihók Attila.
Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 7/1.

Fotó: Vidovics Ferenc
Még sosem játszott az országos televízió nyilvánossága előtt a szentesi női vízilabdacsapat, de hogy ez megtörténjen, ahhoz is Budapestre kellett utaznia a párharc mindkét gárdájának.

A találkozó elején a szentesiek agresszív játéka eredményre vezetett. A Dunaújváros nem tudott ezzel a harcmodorral mit kezdeni, míg a „házigazdák" jól használták ki az akció lehetőségeit. Így az első negyed után 3–0-ra, sőt a negyedik akciógóllal már 4–0-ra is vezettek a Csongrád megyeiek. A Dunaújváros csak a második hét perc végén lőtte az első találatát, de a Szentesnek erre is volt válasza. A félidőben tehát megvolt az esély arra, hogy a párharcban egyenlítsen a Hungerit.
Ám a harmadik negyedben alapos változás történt a játékban. A Szentes egyre inkább elfáradt, az újvárosiak pedig lassan ledolgozták a hátrányukat. Primász harmadik góljával egyenlítettek (5–5), majd 8–8-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok.

Kozák László: – Az elején jól játszottunk, aztán a kihagyott helyzetek elbizonytalanítottak bennünket. Döntetlennél a két lefordulás eldöntötte a sorsunkat. Csalódottak vagyunk, hiszen egy nagy lehetőséget szalasztottunk el.

A két nyert meccsig tartott párharcot 2:0-ra a Dunaújváros nyerte, amely sorrendben az ötödik bajnoki címét szerezte meg.

Az olimpiai és világbajnoki címvédő magyar férfi vízilabda- válogatottat a júliusi montreali vb-n Horvátországgal, Romániával és Kanadával, míg a legutóbbi világbajnokságon 5. helyezett női együttest Spanyolország, Kína és az Egyesült Államok legjobbjaival sorsolták össze.