Kétszer nyert a Hungerit

| 2005-03-21 | Szélpál László

A női vízilabda OB I tavaszi, duplafordulós szezonnyitányán a harmadik helyen álló Hungerit-Szentesi VK két magabiztos győzelmet aratott.
OSC–Hungerit-Szentes 3–19 (1–4, 1–6, 1–2, 0–7)
Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 50 néző. Vezette: Fekete B.
OSC: Móra – Hegybányai, Dósa, Tiba, Polereczky 1, Konrád 1, Pataky. Csere: Kőhalmi, Király K. 1, Kodolányi, Tégely, Vereczkey. Edző: Becsei Péter és Menyhárt Zoltán.
Szentes: Döme – Molnár A. 3, KISTELEKI 7, Szremkó 2, SIPOS 1, TÓTH I A. 2, Hegedűs 1. Csere: Brezovai (kapus), Szabó X. 1, Huszka, Pengő 1, Hevesi 1, Dalmády Sz. Edző: Kozák László.
Gól – emberelőnyből: –, ill. 3/2. Négyméteresből: –, ill. 1/1.

Hiába szerepel mindkét csapat az OB I-ben, sok osztálynyi volt a különbség. A szentesiek ezúttal változtattak nem szorosat védekeztek, hanem területet védtek. Ennek ellenére több gólt szereztek lefordulásból, de betaláltak átlövésből, centerből.

Kozák László: – Rendkívül kellemes tavasznyitó mérkőzés volt – a számunkra.

Hungerit-Szentes–BVSC 11–5 (3–1, 2–1, 3–1, 3–2)
OB I-es női vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Molnár P.
Szentes: DÖME – Sipos 1, KISTELEKI D. 3, TÓTH I A. 2, SZREMKÓ 2, Molnár A., Hegedűs 1. Csere: Szabó X., Dalmády Sz. 1, Dalmády P. 1, Pengő, Hevesi, Huszka, Brezovai (kapus). Edző: Kozák László.
BVSC: Doroszlai – HÁRI 2, Bodor, Takács, Csavajda 1, Kisteleki O., GRUBER 1. Csere: Bátori, Molnár Zs., Horváth S., Hőnig 1, Márki, Dolnay, Klimenko (kapus). Edző: Dolnay Ottó Tamás.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 8/2. Négyméteresből: 1/1, ill. 1/0.

A harmadik és a negyedik helyezett mérkőzésén az utóbbi szerezte meg a vezetést. Nagy pánik azért nem tört ki a szentesieknél, akik gyorsan fordítottak. Hiába próbálkoztak agresszív védekezéssel a fővárosiak, a lényegesen nagyobb tudás a házigazdák oldalán állt. A negyedik negyed elején már 10–3 állt az eredményjelzőn, amikor szerephez jutottak a Hungeritben a legfiatalabbak is.

Kozák László: – Örülök, hogy a hét végén két jó meccset játszottunk.