| 2005-03-09 | Mádi József

A futsal NB I-ben a szentesi gárda Abonyban bravúros győzelmet aratott.
Abony–Legrand-Szentes GBSC 5–7 (2–4)
Abony, 200 néző. Vezette: Toldi, Rózsa.
Szentes: Bíró – Koncz, Jerney, Kerepeczky, Ábel. Csere: Szabó Á., Labádi, Varga Zs. Játékos-edzők: Szarvas Zsolt, Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Ábel (5), Kerepeczky, Koncz.

A két gárda igazán változatos mérkőzést produkált. A vendégek szereztek vezetést, aztán a hazaiak fordítottak. Ám a szünetre mégis kétgólos szentesi előnnyel térhettek a felek. Aztán következett az újabb fordulat: az Abony 5–4-nél megint kiválóan érezhette magát. A hajrá a Legrandé volt: a 36. percben jött az egyenlítés, aztán a 38. percben a vezetés is. A hazai együttes lehozta a kapusát, de Koncz labdaszerzése után az új gólfelelős, Ábel – az előző fordulóban és az abonyi meccsen összesen kilenc találatig jutott – begyalogolt a kapuba.

Koncz Zsolt: – Úgy érzem, megérdemelt a győzelmünk az előttünk álló Abony otthonában.

További eredmények: Első Beton–Miskolc 5–6, Pécs–Csömör 3–8, Budaörs–Kanárik 0–2, Vasas–Aramis 2–5, Békéscsaba–Siklós 1–5, szabadnapos: Cső-Montage.

A bajnokság állása 20 forduló után: 1. Csömör 45, 2. In Time Aramis 43, 3. Cső-Montage 35, 4. Kanárik 33, 5. Vasas 33, 6. Cerberous Budaörs 22, 7. Legrand-Szentes GBSC 21, 8. Első Beton Szeged 21, 9. Abony 19, 10. Miskolc 19, 11. Siklós 18, 12. Pécs 14, 13. Békéscsaba 8 ponttal.