Csak kapufáig jutott a Szentes

| 2004-11-15 | Mádi József

Gólnélküli döntetlennel búcsúzott az őszi idényben hazai közönségétől a labdarúgó NB II-ben a Szentes.
Szentes–Jászapáti 0–0
Szentes, 300 néző. Vezette: Herbály.
Szentes: Bíró – Márics, Tóth Cs., Kádár, Gyagya – Kerepeczky, Kislőrincz, Koncz, Somogyi – Barna, Ábel (Kovács). Edző: Török László.
Jászapáti: Tajti – Szamosi, Horváth, Góhér, Kaszás – Mosonyi (Busai), Somodi, Vojtekovszki, Vígh (Kiss) – Ládi (Németh), Sivák. Edző: László István.

Hiába kezdett széllel szemben a Szentes, a hazaiak edzőjük kérését betartva lapos, gyors játékkal próbáltak meg – nagy százalékban sikerrel – a támadóharmadba kerülni. A szentesi csapat uralta a félidőt, veszélyes volt kapura, a vendégeknek egy Ládi-fejesen és egy távoli Sivák-lövésen kívül semmire sem futotta. Ezeknél Bíró a helyén volt.

A második félidőben is maradt a hazai nyomás, sajnos pontatlanabb volt a Szentes játéka. Sorra dolgozta ki a lehetőségeket Török László együttese, ezek azonban kimaradtak. Ráadásul Koncz a 73. percben harminc méterről a felső kapufát találta telibe, míg Somogyi két beadása is éppen csak a hosszú kapufa mellett hagyta el a pályát. A Jászapáti nagyon örült a döntetlennek, amelyért voltaképpen Szentesre érkezett.

Török László: – Ilyen időjárási viszontagságok mellett is maximálisan kihoztuk a játékból, amit lehetett. Csak a további két pont hiányzik.
Jók: Koncz, Kislőrincz, Barna, Somogyi, ill. Góhér, Kaszás, Sivák.

További eredmények: Kiskunhalas–Karcag 1–7, Vecsés–Bőcs 4–2, Baktalórántháza–Putnok 4–0, Salgótarján–Dabas 3–2, ESMTK–Kistarcsa 1–3, Hajdúböszörmény–Mátészalka 0–2, a Kazincbarcika–Gyula találkozó a pálya használhatatlansága miatt a 27. percben 0–0-nál félbeszakadt.

1. Baktalórántháza 14 10 4 0 35 – 12 34
2. Vecsés 14 9 5 0 28 – 9 32
3. Jászapáti 14 8 5 1 24 – 13 29
4. Szentes 14 8 4 2 37 – 17 28
5. Mátészalka 14 7 2 5 30 – 17 23
6. Bőcs 14 7 0 7 44 – 28 21
7. Karcag 14 6 3 5 38 – 25 21
8. Gyula 13 6 3 4 19 – 15 21